Masaj Eğitimi

Masaj Eğitimi

Masaj Eğitimi

Masaj Eğitimi ‘de müşterilerine elleri veya masaj aletleri ile masaj yaparak kan dolaşımlarını kolaylaştıran, yorgunluklarını gideren, sinirleri yatıştıran, vücuttaki zararlı maddelerin dışarıya atılmasını sağlayan kişidir. Hijyen ve sağlık kurallarına uygun bir şekilde, masaj uygulamasına ilişkin olan işlemleri, belirli bir sürede, kendi başına yapma bilgi ve becerisine sahip nitelikli kişilerdir. Masör masöz kursunu başarıyla tamamlayan kadınlara masöz, erkeklere masör denir.

Makyajistanbul masaj eğitimi ders program içeriğinde öncelik hijyen ve sağlık kuralları ön planda tutulur. Anatomi, fizyoloji, Satış teknikleri, Masaj teknikleri ve masaj çeşitleri, masajda kullanılacak ürünler, Kozmetikler, Aromatik Yağlar ve Modern Spa, Otantik Spa ve Spa’nın temel prensipleri, Türk Hamamı, ders program içeriğinde ağırlıktadır. Eğitimimiz Hafta içi ve Hafta sonu grupları olarak yaklaşık 4 ay sürmektedir.

Makyajistanbul masaj eğitiminden mezun olan öğrencilerimiz bu eğitimin doğrultusunda, Güzellik Salonları ve Merkezlerde, Masaj Salonları ve merkezlerinde, Kaplıca ve Banyo Tesislerinde, Spa, Thalosso Terapi ve Bakım Merkezlerinde, Spor Merkezleri ve Salonlarında çalışabilirler. Ayrıca lise mezunu ve üstü olan öğrencilerimiz 608 Saatlik Masör-Masöz Belgesi’ni aldıktan sonra herhangi bir özel eğitim kurumunda öğretmenlik yapabilirler.